Galerie » Mała Orkiestra

Filharmonia Dowcipu wraz z Narodowym Centrum Kultury tworzy nowy oryginalny polski program telewizyjny popularyzujący edukację muzyczną Mała Orkiestra.

Celem programu jest umożliwienie zaprezentowania się młodym, utalentowanym muzykom na antenie TV w przebojowym repertuarze muzycznym. Istotą programu jest dokonywana na oczach widzów wymiana oryginalnej, 24-osobowej profesjonalnej orkiestry Filharmonii Dowcipu na Małą Orkiestrę, złożoną z młodych, utalentowanych muzyków w wieku 12-17 lat.

Widowisko telewizyjne Mała Orkiestra, czyli muzyczna zmiana warty będzie transmitowane na antenie ogólnopolskiej telewizji na żywo, począwszy od wiosny 2013 r. W każdym z odcinków muzycy różnych specjalności, którzy wygrają casting będą występowali, jako soliści, z orkiestrą Filharmonii Dowcipu. Od ich indywidualnych zdolności i kreatywności, a także ocen jury i publiczności zależeć będzie, czy zdobędą miejsce w składzie nowej, Małej Orkiestry. W każdym z odcinków miejsce w Małej Orkiestrze przypadnie 3 muzykom.

Rolę gospodarza programu i jednocześnie przewodniczącego jury będzie pełnił  Waldemar Malicki. Obok niego w jury zasiądą autorytety w dziedzinie muzyki klasycznej i rozrywkowej.

wróć
Jesteś 1125555 gościem na naszej stronie