AKTUALNOŚCI

Poniższa wyliczanka znajduje się w dziale Aktualności, ponieważ nie dalej jak kilka dni temu udało mi się odnaleźć pendriva z naszym archiwum. Nie był daleko. Służył moim dzieciom jako pojazd „złych” buszujący po gigantycznej konstrukcji fikcyjnego świata wybudowanego z klocków lego. Krótko zatem o tym co już jest za nami.

W ciągu 12 lat działalności artystycznej- tyle pracujemy ramię w ramię z Waldkiem Malickim i bekiem Chmielarzem udało nam się zrobić co następuje.

1. „Co tu jest grane”- 52 odcinki programiu telewizyjnego. Jego ostani odcinek otrzymał Grand Prix festiwalu dobrego humoru w Gdańsk. Dostaliśmy też nominację do finału Rose de Or w Lucernie w kategorii program muzyczny.

2. Opole 2006- koncert Premier. Błysnęliśmy.

3. Jesień 2006- po przywiezieniu nagród do TVP zostaliśmy z niej zwolnieni.

4. Zima 2006- przebywając na bezrobociu artystycznym przy kawiarnianym stoliku zapisaliśmy na serwetce nazwę formacji, którą chcieliśmy zbudować.

5. Luty 2007- pierwszy koncert Filharmonii Dowcipu w kinoteatrze Bajka-przyszło 100 osób.

6. Marzec 2007 – drugi koncert w kinoteatrze Bajka – przyszli wszyscy widzowie- trzysta osób

7. Kwiecień 2007- Teatr Roma –pełna sala, prawie tysiąc widzów w powietrzu unosił się zapach odkrycia artystycznego, a na koncie Waldka i moim zaczynał świecić debet.

8. Maj -2007 –Sala Kongresowa-komplet widzów, pierwsze owacje na stojąco, powiększenie limitu debetowego przez autorów z powodu konieczności powiększenia składu orkiestry. W tym składzie pozostaje do dziś.

9. Lipiec 2007- Mrągowo-Amfiteatr. Pierwszy koncert Filharmonii Dowcipu w pełnym składzie na Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Odkrycie. Posypały się nagrody, za reżyserię, za pomysł i tak już potem było co roku, dopóty, dopóki organizatorzy Festiwali poprosili nas uprzejmie, żeby już naszych programów nie przysyłać, bo inni też chcieliby być nagrodzeni. Przestaliśmy konkurować z rynkiem. Debet się zmniejszył, ale dalej wyglądał groźnie.

10. Od lipca 2007 roku-do lipca 2017 zagraliśmy co następuje.

a/ Filharmonia Dowcipu zagrała ponad 300 koncertów dla publiczności, która zechciała kupić bilety. Zobaczyło nasze programy około 400 tysięcy ludzi.

b./Podczas 122 eventów zamkniętych i plenerów dawaliśmy z siebie wszystko

c./Solowy program Waldemara Malickiego pojawiał się nas cenach i ventach ponad 400 razy

d./Nasz mały teatralny format „Naga Prawda o klasyce” był grany w Teatrze Syrena w Warszawie i na zamkniętych imprezach blisko sto razy.

e./ Smyki do muzyki” program dla dzieci zagraliśmy kilka razy w Teatrze Syrena. Nie mieliśmy już na niego więcej czasu, czego żałujemy i pragniemy do zmienić, bo widowiska z dziećmi były urzekające.

-plus dwa programy telewizyjne pod koniec 2007 roku- Świąteczna Filharmonia Dowcipu i Sylwestrowa Filharmonia Dowcipu.

11. W latach 2009-2010 poczuliśmy wspólną fazę z Zenonem Laskowikiem, czego efektem było 26 programów telewizyjnych Laskowi&Malicki. Tysięczna emisja powtórkowa tych programów prawdopodobnie minęła kilka lat temu.

12. Wrzesień 2010- Festiwal w Opolu- kilka miesięcy wcześniej koledzy odebrali Telekamery, a w Opolu Zenon na koniec spektaklu odebrał Grand Prix, mnie Jacka Kęcika autora i reżysera dość brutalnie wydalono z Telewizji Publicznej. Banicja trwała sześć lat. Na osłodę dostałem od męskiego miesięcznika statuetkę „Gentelmena Roku w Show Biznesie”

13. Lata 2010-2014 Filharmonia Dowcipu szaleje po scenach Polski, odrabiamy debet, budujemy górkę finansową, którą skutecznie sobie z Waldemarem likwidujemy finansując wyjazd całego zespołu na Festiwal Fringe do Edynburga. Gramy po angielsku 24 spektakle. /recenzje/

14. Kwiecień 2015- nagrywamy trochę przypadkiem kolejny program telewizyjny. Ja się ukrywam za kamera, bo banicja telewizyjna obowiązuje mnie nadal.

15. Czerwiec 2016- przywrócony do łask reżyseruję Koncert Jubileuszowy Filharmonii Dowcipu w Opolu. Jest sukces oglądalności owy i jakościowy, co jak wiadomo ma swoje konsekwencje, dla rozwoju kariery telewizyjnej. Tym razem nikt mnie nie wywala- odchodzę sam.

16. Lipiec 2017- zostało nam jeszcze kilka koncertów jubileuszowych do końca 2017, a w styczniu 2018 zamierzamy wejść z nowym programem, ale oczywiście nie wyrzucimy z niego hitów , które nie chcą umierać.

-debet odrobiony
-pesel ten sam
-badania kontrolne porobione
-a o zmianach merytorycznych, naszego postrzegania świata i wniosków, które wyciągnęliśmy po spotkaniach z publicznością piszę w części- Po godzinach.

-aha, nagraliśmy trzy płyty Cd i jedno dvd. Premiera drugiego dvd przewidziana jest na październik.

Skontaktuj się!