Rock and roll Filharmonii Dowcipu-sekcja

Maciek Ostromecki.

Nasz rocznik. Legenda polskiego rock and rolla. To on trzyma rytm i doprowadza do szalu wszystkich muzyków klasycznych w FD. Włącznie z dyrygentem. Ale go nosi- przynajmniej kilka razy w trakcie koncertu.

Konrad Kubicki.

Król kontrabasu i gitary basowej. Uroczy, wiecznie uśmiechnięty artysta, ekolog, przykułby się do jakiegoś drzewa, ale za często gramy…

Tomasz Betka

Tomasz Betka

Tak zwany „piąty element” Filharmonii Dowcipu. Znakomicie grając na keyboardzie, z powodzeniem zastępuje nieobecne w orkietrze instrumenty i wspiera niektóre sekcje instrumentów, grając wraz z nimi.
Poza Filharmonią Dowcipu znany jest jako kompozytor, pianista, producent muzyczny.

I to jest nasza sekcja rytmiczna. Bez nich każda interpretacja muzyki klasycznej wydaje się rachityczną ramotą, starociem posypanym naftalina bez odrobiny wdzięku i lekkości.

KLASYCY tzw. DĘCIAKI. Blacha.

Paweł Płaczkowski

Paweł Płaczkowski

Tubista Paweł Płaczkowski współpracuje z nami od 2017 roku, kiedy to Waldemar Malicki zadzwonił z pytaniem, czy Paweł gra jeszcze na tubie i czy da radę zagrać Tico-Tico w C-moll.
Na co dzień Żołnierz Zawodowy na stanowisku Muzyk Tubista w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego – Orkiestra Koncertowa oraz tubista w orkiestrze Węgla Brunatnego PAK KWB Konin.
Ponadto współpracuje z wieloma filharmoniami, zespołami muzycznymi oraz realizuje się jako nauczyciel w Wilanowskiej Orkiestrze Dętej.

Andrzej Sienkiewicz

O pokolenie starszy od Krzysia. Pierwszy puzonista Filharmonii Narodowej. Z nami od pierwszego koncertu. Wybitny muzyk i mimo, że gra na teoretycznie nostalgicznie brzmiącym instrumencie pełen temperamentu i poczucia humoru facet.

Tomek Chmielarz

Brzmienie jego trąbki doprowadza do ekstazy widzów, a zwłaszcza kobiety. Na widowni. W miejscu zamieszkania sąsiadki nie reagują równie entuzjastycznie, zwłaszcza, że ulubioną porą prób Tomka jest szósta rano.

Mariusz Bulicz

Przystojny,męski, twardy trzyma waltornię jak M-16. Z powodzeniem mógłby zagrać polskiego Rambo, albo Rockiego. Woli grać to co gra.

KLASYCY tzw. DĘCIAKI. Drzewo.

Paweł Borzym

Fagot. Kwintesencja filharmonicznej elegancki. Tak w brzmieniu jak i w wyglądzie brzmiącego. Obiekt westchnień wielu kobiet. Kocha się w nim także kilku mężczyzn, ale bez wzajemności.

Olivier

…co tu dużo pisać. Wszystko widać.


To jest profesor Kamiński. Obsługuje jeden z najbardziej delikatnych instrumentów świata. W wolnych chwilach jest wielokrotnie utytułowanym mistrzem wschodnich sztuk walki.

Filip

Cyniczny, piekielnie inteligentny muzyk. Nie ma w Polsce lepszego oboisty, pewnie dlatego tak trudno jest mu się wyrywać z Teatru Wielkiego na nasze koncerty. Jest z nami od zawsze, a jak go nie ma- to go brakuje. Mimo, że złośliwy jest jak cholera. Ale kocha grać .

EWENEMENT

Karol

Instrumenty perkusyjne. Całe mnóstwo. Najbardziej szalony muzyk w zespole. W zasadzie nie do opanowania, tak go roznosi talent i energia. Nigdy nie wiadomo z której ze swoich zabawek wyciągnie jakiś dźwięk. Szczęśliwie robi to w ustalonej tonacji.

SMYCZKI

Michał

kiedy zaczynał z nami pracę był znakomicie zapowiadającym się koncertmistrzem. Oferowano mu wiele atrakcyjnych niedochodowych posad w orkiestrach państwowych. Został z nami dla przyjemności życia, a celem podniesienia standardu życiowego przekwalifikował się na bankowca. O dziwo i tu i tu jest bardzo lubiany i odnosi sukcesy.

Angela Gołaszewska

Angela Gołaszewska-Dziołak

Skrzypaczka, nauczycielka skrzypiec oraz terapeutka integracji sensorycznej.
Uwielbia nagrywać muzykę do najróznijszych widowisk, w zwiazku z czym chętnie angażuje się w projekty filmowe i teatralne.
Na co dzień uwielbia długie spacery i podróże. W wolnych chwilach namiętnie praktykuje jogę, zaczytuje się w książkach i nadrabia zaległe filmy.

Ewelina Osowska

Ewelina Osowska

Ewelina – śpiewaczka operowa – sopran koloraturowy, skrzypaczka, wokalistka i nauczycielka. Wielokrotnie występowała jako skrzypaczka i śpiewaczka w teatrach operowych, filharmoniach oraz brała udział w licznych festiwalach i imprezach telewizyjnych. Jednak ciągle czuje, że największe i najprzyjemniejsze wyzwania jeszcze przed nią!

Gosia Musidlak

Gosia Musidlak

Skrzypaczka i nauczycielka młodych adeptów skrzypiec. Stała uczestniczkas wielu prestiżowych festiwali, programach i koncertów telewizyjnych.
Na co dzień miłośniczka kotów, jesiennych spacerów i skrzypiec elektrycznych.

Julia

Studentka. Największy talent wiolinistyczny, albo w całej Europie, albo przynajmniej w jej części antyimigracyjnej.

Oliwia

nie dość, że piękna to jeszcze świetny muzyk. Teoretycznie takie połączenie się nie zdarza, ale idąc tym tropem myślenia teoretycznie Filharmonia Dowcipu nie miała szansy powstać , a istnieje.

Fily

Wygrała casting. Dopiero potem zorientowaliśmy się, że coś jest nie tak w naszym czystym rasowo organizmie. Ale co było robić… wygrała. Fily jest ciemna i boska.

Małgosia

Wiolonczelistka. No cóż… Małgosia jest tylko JEDNA.

SOLIŚCI

Marcin

Tenor. Świetny głos, znakomite poczucie humoru, duży zmysł aktorski i autorski. Otoczony zawsze wianuszkiem pięknych kobiet. Nie wiadomo czy to z powodu głosu, czy lekkiego podobieństwa do zawodników KSW-, czyli sztuk ringowego mordobicia.
Anita

Anita- ma wiele oblicz i postaci – kwintesencja agresji, łagodności, uwielbienia, opery… generalnie jest zaskakująca, zmysłowa, tajemnicza, chodzi swoimi ścieżkami, poza księgową nikt nie wie jak się naprawdę nazywa i gdzie mieszka.

Skontaktuj się!