Filharmonia Dowcipu na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Fringe

Z przyjemnoscią informujemy, iż zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Festival  Sztuki „FRINGE” w Edynburgu, który odbędzie się w sierpniu br. w Szkocji. Zespół jest już zarejestrowany na Festiwalu i udział w tym wydarzeniu jest pewny. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, gdyż Filharmonia Dowcipu będzie jedyną polską, dużą formacją Polskę na tym festiwalu.

Spektakl pod nazwą „PHILHARMONIC OF WIT”, skonstruowany specjalnie na potrzeby festiwalu przez trójkę Autorów: Jacka Kęcika, Waldemara Malickiego i Bernarda Chmielarza ma zostać wystawiony na jednej z dwóch znakomitych scen widowiskowych: EICC lub ASSEMBLY HALL.

Zespół wystawi 23 spektakle podczas festiwalu, będzie więc koncertował  codziennie. W każdym spektaklu, obok gospodarza,  pianisty-wirtuoza Waldemara Malickiego oraz dyrygenta i aranżera Bernarda Chmielarza weźmie udział 19-osobowa orkiestra oraz dwójka solistów – wokalistów.  Dzięki współpracy z lokalną agencją producencką i PR-ową, a także instytucjami polskimi w Wielkiej Brytanii, FILHARMONIA DOWCIPU  deklarując swój udział w festiwalu „Fringe” wkracza na szerokie wody w rankingu światowych widowisk muzycznych. Biorąc udział w tak znanym festiwalu sztuki Filharmonia Dowcipu staje w szranki z kilkuset innymi projektami międzynarodowymi. Pragnie jednak podjąć ryzyko konfrontacji w nadziei, że poruszy serca i umysły światowej publiczności tak, jak poruszyła je w Polsce.

Filharmonia Dowcipu wciąż poszukuje mecenasów projektu. Tym samym Filharmonia Dowcipu zaprasza do współpracy wszystkich, którzy wierzą w unikalną jakość widowiska łączącego w sobie walory muzyki klasycznej i rozrywkowej, a elementów komediowych z refleksyjnymi.