Koniec trasy koncertowej

Informacja Prasowa
Warszawa, 25 czerwca 2013
Zakończenie trasy koncertowej Live in… Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu

Live in… to trasa koncertowa Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu, która rozpoczęła się 07 stycznia 2012 roku nagraniem DVD Live in Warsaw w Sali Kongresowej i zakończyła się koncertem plenerowym w Białymstoku 23 czerwca 2012 roku. Widowisko zobaczyło około 50 tysięcy Widzów.

Podczas trasy Live in… Filharmonia Dowcipu zagrała na deskach największych i najbardziej prestiżowych sal w Polsce. Koncerty odbyły się między innymi w Sali Kongresowej w Warszawie, DMiT w Zabrzu, Hali Stulecia we Wrocławiu, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Auditorium Maximum w Krakowie. Zespól grał także w Filharmoniach w Gdańsku, Bydgoszczy i Częstochowie.

Filharmonia Dowcipu była gwiazdą wieczoru podczas Gali 20-lecia McDonald’s w Polsce (spektakl w języku angielskim), 10-lecia Kompanii Węglowej oraz Gali Otwarcia Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Zespół miał zaszczyt wystąpić charytatywnie podczas gali wręczenia nagród Kamile 2012 organizowanej przez Fundację Księdza Arkadiusza Nowaka.
Artystów nie zabrakło także podczas ważnych wydarzeń miejskich. Koncerty zobaczyli mieszkańcy Oławy podczas otwarcia Nowego Ratusza oraz Szczecinianie podczas dorocznych obchodów Dni Morza.

10 listopada 2012 roku Zespół otrzymał Złotą Płytę w kategorii Muzyka Klasyczna za sprzedaż 5000 płyt CD Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu „Muzyka bez granic”.

Oto kilka wpisów z Księgi Gości ze strony internetowej www.filharmoniadowcipu.pl:

„Dzięki wielkie za to co przeżyłam na Waszym wczorajszym koncercie we Wrocławiu !!! To były niezapomniane chwile. Pozdrawiam serdecznie i życzę jeszcze wielu takich koncertów! Nie zapominajcie o mieście w którym jest tak dużo ulic :)”

„Wczoraj zakończyliśmy nasz jesienny weekend znakomitą premierą nowego programu Filharmonii Dowcipu. Trzy godziny doskonałej zabawy, salw śmiechu, kaskady muzyki, a na koniec – pełna po brzegi Sala Kongresowa zgotowała baaardzo długą owację na stojąco; były trzy bisy a potem artyści mieli jeszcze siły i czas na rozmowy indywidualne. Rewelacyjny wieczór, a nowy program wartki, barwny, skrzący humorem. Od Chopina po bałkańskie Ajde Jano i mnóstwo innych utworów; słowem, Filharmonia z panami Malickim i Chmielarzem na czele jest w fantastycznej formie! Bardzo dziękuję wszystkim Państwu za świetny wieczór. Pan Chmielarz w zaskakującej roli niekoniecznie dyrygenckiej – chapeau bas…”

„Występ w Częstochowie – rewelacja. Klasyka podana w tak przystępny sposób, że powinni udzielać licencji na poranki filharmoniczne dla dzieci i młodzieży, bo te które pamiętam z czasów młodzieńczych doprowadzały do mdłości. Pełen profesjonalizm – Pan Waldemar, Pan Bernard, Panie Renata, Anita, Pan Marcin i Pan Kamil, a także smyczki, wśród nich Pani Agnieszka powinni przejąć władzę w tym smutnym jak pi… kraju. Jak już mówiłem osobiście Panu Waldemarowi – O Fortuna z Carmina burana Carla Orffa w Ich wykonaniu powinna dostać Nobla. Połączenie tego dzieła z Bohemian Rhapsody i Abbą to ryzyko, ale udało się wyśmienicie! Na następny koncert w naszej powiatowej mieścinie też się piszę. A może kiedyś wybiorę się do Kongresowej. Pozdrawiam i dziękuję za ponad dwie godziny przedniej zabawy!”

„Aż się łezka w oku kręci, jesteście tak wspaniali… Mam dopiero 13 lat, ale mogłabym słuchać Was godzinami 🙂 Coś pięknego… Koncert w Krakowie był naprawdę piękny 🙂 pozdrawiam”

O zespole pisali także krytycy:

„…Waldemar Malicki okazał się na tyle zabawny i przewrotnie inteligentny, że dystansuje Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Jego 19-osobowa orkiestra brzmiąca jak 100-osobowa na nowo mnie zachwyciła i oszołomiła ilością i jakością dźwięków, których było aż w nadmiarze, bo nawet bisy przerodziły się w osobny 22-minutowy program. Koncert ansamblu i solistów Filharmonii Dowcipu w wielkim stylu, z ogromną klasą rozpoczął festiwal, nadając mu stosowną rangę i poziom. Dla wszystkich wykonawców wielkie brawa! Dla reżysera Jacka Kęcika, twórcy tego zamieszania na polskim rynku muzycznym, osobne gratulacje!…”
Bohdan Gadomski, W drodze do gwiazd, Relacja z XVII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, ANGORA nr 29 (22 VII 2012)

„…Waldemar Malicki, pianista o kamiennej twarzy, rozśmieszał z jednej strony pozorną nieporadnością, z drugiej wielką muzyczną ambicją i dumą artysty, który zawładnął fortepianem, królem instrumentów. Pokazał też cyrkowe umiejętności w graniu i udowodnił, że ma dystans do siebie, że umie dworować sobie z upływu czasu i przemijania, a także, że potrafi śmiać się z tego, co dla niego jest esencją życia – z muzyki i muzyków.
Wyjątkowo mocną stroną programu była klasyka, ale ta inna, pozmieniana, zbałamucona przez rozrywkę, doprawiona elektroniką, a jednocześnie wolna, radosna, niemal wyhasana. Wszystko to za sprawą Bernarda Chmielarza, dyrygenta i przede wszystkim sprawnego aranżera, który potrafi ogień pogodzić z wodą. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych – Moniuszko łączy się z Rachmaninowem, „Oda do radości” z IX Symfonii Beethovena z muzyką z „Bonanzy”, a „Carmina burana” Orffa pasuje do „Mamma mia” Abby….”
Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, Waldemar Malicki i jego zabawa muzyką, Dziennik Polski, 23.10.12

To było wyjątkowe półtora roku dla Filharmonii Dowcipu, niezwykle aktywne, pracowite, a także bogate we wzruszające i radosne przeżycia, za które Zespół serdecznie dziękuje wszystkim swoim Fanom.

Waldemar Malicki – pianista, lider, współtwórca Filharmonii Dowcipu
Bernard Chmielarz – dyrygent, aranżer, współtwórca Filharmonii Dowcipu
Jacek Kęcik – scenarzysta, reżyser, autor tekstów, współtwórca Filharmonii Dowcipu
Soliści
Renata Drozd – sopran liryczny
Anita Rywalska – sopran dramatyczny
Kamil Pękala – baryton
Marcin Pomykała – tenor
19 osobowa orkiestra pod batutą Bernarda Chmielarza

Teraz przed Filharmonią Dowcipu otwiera się nowy rozdział „Co tu jest grane?” …
„Wydajemy nową płytę CD pod tym samym tytułem. Chcemy podwoić, albo i potroić, albo jeszcze kilka razy ……ić naszą popularność. Na uznanie i szacunek Widzów oraz ich chęć inwestowania ciężko zarobionych pieniędzy w nasze widowisko musimy sobie zapracować. Zaczynamy jutro.” Powiedział Jacek Kęcik

Więcej informacji na temat Filharmonii Dowcipu:
www.filharmoniadowcipu.pl
http://www.youtube.com/filharmoniadowcipu

Kontakt z Mediami:
Ula Kęcik u.kecik@filharmoniadowcipu.pl, 505080073

Dodaj komentarz