Najnowsza realizacja TV – „Czas na hity Malickiego i Kmity”

Czas na hity Malickiego i Kmity!

Po czterech latach Filharmonia Dowcipu wraca w gościnne progi TVP2, tym razem w towarzystwie kultowej Grupy Rafała Kmity. Już 26 lutego o godzinie 18.30, w największej sali audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków odbędzie się wyjątkowe widowisko rozrywkowe, które zostanie zarejestrowane przez TVP specjalnie na Wielkanoc 2015. Gospodarzami wieczoru będą Waldemar Malicki oraz Karol Wolski (aktor GRK), którzy poprowadzą koncert wypełniony najlepszymi utworami Filharmonii Dowcipu oraz rewelacyjnymi skeczami i piosenkami Grupy Rafała Kmity.

Program przygotowany został specjalnie na tę okazję, a dowcip wysokiej próby i doskonałe, orkiestrowe wykonania będą niewątpliwie artystyczną ucztą dla wielbicieli muzyki klasycznej i nie tylko…

Trzy  godziny spędzone w Centrum Kongresowym ICE wypełni kilkadziesiąt najbardziej znanych motywów muzyki klasycznej i popowej spojonych ze sobą z taką maestrią aranżacyjną, że słuchacz w pewnym momencie może się złapać na tym, iż nie wie, czy już wyszedł ze świata klasyki i wpadł w musicalowy przebój, czy zupełnie odwrotnie.

Dobór repertuaru, aranżacje oraz teksty, w zamyśle autorów Jacka Kęcika i Rafała Kmity, mają dostarczyć widzom dużo przyjemności, zabawy, refleksji, wzruszeń, i lekkiego acz wyrafinowanego dowcipu.

Filharmonia Dowcipu to dziewiętnastoosobowa orkiestra, która pod batutą Bernarda Chmielarza i w jego aranżacjach potrafi brzmieć jak pełna orkiestra symfoniczna, a za chwilę jak big band. Najbardziej żywiołowe i temperamentne widowisko muzyczne w Polsce. Spektakl nieprzewidywalny, zaskakujący, nastrojowy i wybuchowy jednocześnie.

Spektakle Grupy Rafała Kmity to błyskotliwe, pełne przewrotnego humoru teksty, znakomita muzyka Bolesława Rawskiego i wysokiej próby, ekspresyjne aktorstwo. Grupa Rafała Kmity to na polskich scenach prawdziwy unikat. Oto, jak kiedyś opisał to zjawisko Michał Ogórek: „W muzyce akord dramatyczny różni się od lekkiego tylko jedną nutą – Grupę Rafała Kmity poznaje się po tym, że u nich komizm dzieli od tragizmu tylko jedno słowo.”

 

Centrum Kongresowe ICE Kraków, 26 lutego 2015, godz.18.30

Realizacja telewizyjna TVP Kraków dla TVP 2.

Bilety w cenie 60-100 zł do nabycia w punktach informacji miejskiej InfoKraków i www.eventim.pl od 29 stycznia 2015.

 

„Organizator ma prawo do utrwalenia koncertu przy pomocy urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz do jego emisji na antenach TVP. Uczestnik koncertu przyjmuje do wiadomości, że udział w tym wydarzeniu jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie i filmowanie jego osoby oraz na rejestrację, transmitowanie i rozpowszechnianie głosu lub wizerunku dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych, w związku z jakimkolwiek programem lub publikacją, w których zostanie wykorzystane nagranie koncertu.”

Dodaj komentarz